Uniwersalny naturalny
spray czyszczący

08.04.2021

W domu nie brakuje powierzchni, które wymagają regularnego czyszczenia. Są to komody, szafki, blaty, ramy luster czy półki w regałach. By je wyczyścić często sięgamy po spraye do czyszczenia powierzchni. Bywają one je...

W domu nie brakuje powierzchni, które wymagają regularnego czyszczenia. Są to komody, szafki, blaty, ramy luster czy półki w regałach. By je wyczyścić często sięgamy po spraye do czyszczenia powierzchni. Bywają one jednak niekorzystne dla naszego zdrowia, uwalniają zapachy, które nas drażnią, mogą powodować kaszel. Możemy tego z powodzeniem uniknąć, stosując naturalne preparaty, które wykonamy własnoręcznie we własnym domu. Jest to proste, bezpieczne i oparte na przyjaznych środowisku składnikach. Uniwersalny, naturalny spray czyszczący to jest strzał w dziesiątkę!

Uniwersalny, naturalny spray czyszczący – zalety

Najważniejszą korzyścią jest to, że przygotowany własnoręcznie preparat wykonany jest ze składników, które sami wybierzemy. Będą to produkty naturalne, zatem nie mające negatywnego wpływu nie tylko na nasze zdrowie, ale także na najbliższe środowisko. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że mydło szare, z którego wykonamy spray czyszczący posiada właściwości antybakteryjne, usuwa nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia po trawie, tłuszczu czy krwi. Nie odbarwia też kolorów i ma właściwości owadobójcze.

Kolejną zaletą korzystania z własnoręcznie wykonanych środków czystości jest to, że wystarczy nam jedna butelka, którą będziemy napełniać po zużyciu preparatu. Co oznacza, że nie generujemy zbędnego plastiku, który trafia ostatecznie na wysypisko śmieci.

Co jest potrzebne do wykonania naturalnego sprayu czyszczącego?

  • ½ saszetki Mydła Szarego Pomoc Domowa Natural,
  • 500ml wody.

W jaki sposób przygotować spray czyszczący?

Będziemy potrzebowali odpowiedniej butelki z atomizerem. Do niej wsypujemy pół saszetki mydła szarego oraz pół litra wody. Następnie musimy potrząsać butelką do czasu, kiedy rozpuszczą się płatki mydła. Gotowym sprayem czyszczącym spryskujemy powierzchnie robocze, które następnie przetrzemy ściereczką.

Czy Twoja zmywarka wymaga wyczyszczenia? Przygotowaliśmy dla Ciebie przepis naturalny środek do czyszczenia zmywarki.

Uniwersalny naturalny <br/> spray czyszczący