Środek do
czyszczenia zlewu

08.06.2021

Zlew poddawany jest dużej próbie i by zachował swój pierwotny wygląd należy o niego odpowiednio dbać. Dlatego warto pomyśleć o środku do czyszczenia zlewu, który przygotujemy sami.

Do zlewu codziennie trafiają zabrudzone naczynia. Talerze, miski, kubki czy garnki, w których znajdują się jeszcze resztki jedzenia, a także herbata, kawa, soki czy tłuszcz. Zlew poddawany jest dużej próbie i by zachował swój pierwotny wygląd należy o niego odpowiednio dbać. Często używamy w tym celu gotowych środków, które są dostępne w sklepach. Są to chemiczne preparaty, których skład niekoniecznie służy zarówno nam jak i środowisku. Dlatego warto pomyśleć o środku do czyszczenia zlewu, który przygotujemy sami. Będzie to bezpieczna, naturalna alternatywa dla sklepowych odpowiedników.

Co zyskujemy korzystając z własnego środka do czyszczenia zlewu?

Soda oczyszczona i olejek eteryczny to produkty naturalne, które świetnie radzą sobie z wieloma rodzajami zabrudzeń. Soda doskonale odtłuszcza i idealnie wyczyści powierzchnię zlewu. Poza tym odkamienia, usuwa osad wapienny i neutralizuje przykre zapachy. Olejek eteryczny dodaje preparatowi pięknego cytrynowego zapachu, ma on także właściwości antyseptyczne. To niejedyne korzyści płynące z używania naturalnych i wykonanych własnoręcznie preparatów. Produkując własne produkty przyczyniamy się do tego, że do środowiska trafia mniej plastikowych odpadów. Wydamy też zdecydowanie mniejsze kwoty niż na gotowe środki czystości.

Co potrzebujemy, by stworzyć własny preparat do czyszczenia zlewu?

  • 1 saszetka Sody Oczyszczonej Pomoc Domowa Natural,
  • 5 kropli Olejku Eterycznego Cytrynowego Pomoc Domowa Natural,
  • 15 ml Płynu do mycia naczyń (1 łyżka).

Jak przygotować preparat i jak go używać?

Najpierw oblejmy dokładnie cały zlew wodą. Następnie wysypmy miejscowo sodę oczyszczoną i olejek eteryczny. Zlew pozostawiamy na ok. pięć minut. W tym czasie soda będzie mogła zadziałać odpowiednio na zabrudzenia. Potem nakładamy na gąbkę płyn do mycia naczyń i dokładnie szorujemy powierzchnię zlewu. Na koniec spłukujemy zlew ciepłą wodą.

Środek do <br/>czyszczenia zlewu