Naturalny spray do czyszczenia płytek

08.04.2021

Płytki ceramiczne, zarówno te w kuchni jak i w łazience, są narażone na dość uciążliwe zabrudzenia. Co więcej mogą na nich gromadzić się szkodliwe drobnoustroje. Do czyszczenia płytek używamy więc często silnych deter...

Płytki ceramiczne, zarówno te w kuchni jak i w łazience, są narażone na dość uciążliwe zabrudzenia. Co więcej mogą na nich gromadzić się szkodliwe drobnoustroje. Do czyszczenia płytek używamy więc często silnych detergentów, które niekonieczne są dla nas korzystne zdrowotnie. Mogą drażnić oczy, wywoływać kaszel, ale także nie są przyjazne środowisku. Dlatego zdecydowanie warto zwrócić się ku naturalnym rozwiązaniom, które nie tylko są dla nas bezpieczne, ale także wpisują się we współczesny trend dbania o środowisko. Spray do czyszczenia płytek na bazie naturalnych składników to świetne rozwiązanie dla każdego.

Jakie korzyści zyskujemy używając własnoręcznie wykonanego sprayu do płytek?

Zalety sprayu do płytek wynikają wprost z użytych do jego stworzenia komponentów. Ocet gospodarczy ma właściwości odtłuszczające, skutecznie odkamienia, usuwa osad kamienny i wapienny, doskonale czyści eliminując przykre zapachy. Kolejny składnik, soda oczyszczona, świetnie sprawdza się w czyszczeniu fug, odświeża i neutralizuje zapachy. Natomiast olejek eteryczny o cytrynowym aromacie nadaje preparatowi przyjemnego zapachu i posiada właściwości antyseptyczne. Całość jest przyjazna środowisku, naturalna i biodegradowalna. Korzystając z przygotowanych przez siebie preparatów przyczyniamy się też do mniejszego zużywania plastikowych butelek.

Co potrzebujemy do wykonania własnego sprayu do czyszczenia płytek?

  • 50 ml Octu Gospodarczego 14% Pomoc Domowa Natural,
  • ¼ saszetki Sody Oczyszczonej Pomoc Domowa Natural,
  • 5 kropli Olejku Eterycznego Cytrynowego Pomoc Domowa Natural,
  • 300 ml wody.

Spray do czyszczenia płytek – sposób użycia

Ocet gospodarczy, sodę oczyszczoną, olejek oraz wodę wymieszajmy dokładnie w butelce ze spryskiwaczem. Wstrząśnijmy całością tak, by składniki dobrze się wymieszały. Spray do płytek jest już gotowy. Spryskajmy nim płytki i odczekajmy kilka minut. Następnie przetrzyjmy powierzchnię ściereczką, spłuczmy płytki wodą i wytrzyjmy do sucha.

Czy Twoja łazienka wymaga czyszczenia? Sprawdź w Poradniku, w jaki sposób przygotować naturalny płyn do czyszczenia.

Naturalny spray do czyszczenia płytek