Preparat do
czyszczenia srebra

08.06.2021

Srebro było, jest i zawsze będzie w modzie. Od tysięcy lat stanowi element ozdobny, stało się jednym z ulubionych detalem kreacji, komponentem sztuki, codziennie używaną biżuterią

Srebro było, jest i zawsze będzie w modzie. Od tysięcy lat stanowi element ozdobny, stało się jednym z ulubionych detalem kreacji, komponentem sztuki, codziennie używaną biżuterią. Ma ono jednak to do siebie, że pod wpływem powietrza ciemnieje. To naturalna kolej rzeczy, na którą jest prosty domowy sposób. W domowych warunkach możemy z powodzeniem przygotować skuteczny preparat do czyszczenia srebra, który przywróci oryginalny blask. Głównym bohaterem będzie soda oczyszczona, której właściwości pozwolą efektywnie wyczyścić srebrne ozdoby.

Własny środek do czyszczenia srebra? Jakie zyskujemy korzyści?

Korzyści jakie płyną z używania własnego środka wynikają z charakterystyki sody oczyszczonej. To składnik w pełni naturalny, przyjazny środowisku i niezwykle skuteczny w czyszczeniu wielu rodzajów zabrudzeń. Świetnie sprawdza się także jako komponent składający się na preparat służący do czyszczenia srebra.

Co potrzebujemy, by wykonać domowy, naturalny preparat do czyszczenia srebra?

  • 1 saszetka Sody Oczyszczonej Pomoc Domowa Natural,
  • 300ml wrzątku,
  • Folia aluminiowa,
  • Żaroodporne naczynie,
  • Ściereczka z mikrofibry.

W jaki sposób wykonać preparat i jak go używać?

W pierwszym kroku należy wyłożyć żaroodporne naczynie folią aluminiową. Następnie ułóżmy na folii srebrną biżuterię czy sztućce, które wymagają czyszczenia. Później całość obficie posypujemy sodą oczyszczoną tak, by zakryć srebro. Potem naczynie ze srebrnymi przedmiotami zalewamy wrzątkiem i pozostawiamy na 15 minut. Po upłynięciu tego czasu polerujemy ściereczką srebro do sucha. W tym celu najlepiej używać ściereczki z mikrofibry.

Twoja deska do krojenia też potrzebuje czyszczenia? świetny przepis w Poradniku

Preparat do<br/> czyszczenia srebra