Naturalny płyn do
czyszczenia łazienki

08.04.2021

Łazienka to miejsce, w którym wiele szkodliwych dla naszego zdrowia drobnoustrojów ma idealne warunki do tego, by się rozprzestrzeniać. Taki stan rzeczy nie jest czymś zaskakującym. W łazience panują dla nich wręcz id...

Łazienka to miejsce, w którym wiele szkodliwych dla naszego zdrowia drobnoustrojów ma idealne warunki do tego, by się rozprzestrzeniać. Taki stan rzeczy nie jest czymś zaskakującym. W łazience panują dla nich wręcz idealne warunki. Jest tam wilgotno, mokro, ciepło i ciemno. By pozbyć się niepożądanych gości, korzystamy często z bardzo silnych detergentów, które niekoniecznie są przyjazne dla naszego zdrowia. Mogą też szkodzić środowisku. Płyn do czyszczenia łazienki nie musi pochodzić ze sklepowej półki, nie musimy gromadzić kolejnych niedegradujących się plastikowych butelek. Co więcej, wystarczą zaledwie dwa składniki, by przygotować bezpieczny, naturalny płyn do czyszczenia łazienki.

Płyn do czyszczenia łazienki – jakie zyskujemy korzyści?

Ocet gospodarczy oraz olejek eteryczny, które posłużą nam do stworzenia własnego płynu, są składnikami naturalnymi. Co oznacza, że są bezpieczne dla naszego zdrowia, oraz dla środowiska. Ocet gospodarczy charakteryzuje się tym, że skutecznie usuwa kamienny i wapienny osad, które bardzo często osadzają się np. na bateriach. Poza tym ocet doskonale czyści i pochłania przykre zapachy. W 100% naturalny olejek eteryczny o zapachu cytryny nada wnętrzu świeżego zapachu, a przy okazji cechuje się właściwościami antyseptycznymi.

Składniki

  • 50 ml Octu Gospodarczego 14% Pomoc Domowa Natural,
  • 10 kropli Olejku Eterycznego Cytrynowego Pomoc Domowa Natural.

Jak wykonać własny płyn do czyszczenia łazienki?

Wystarczy wlać ocet gospodarczy oraz olejek eteryczny do butelki ze spryskiwaczem. Następnie te dwa składniki dokładnie wymieszajmy, wstrząsając butelką. Preparat jest już gotowy do użycia. Wystarczy teraz spryskać powierzchnie w łazience i pozostawić tak na kilka minut. Po upłynięciu czasu, przetrzyjmy powierzchnię ściereczką i spłuczmy ją wodą. Preparat będzie przydatny nawet przez trzy miesiące.

Czy wiesz, że tabletki do toalety również możesz przygotować samodzielnie? Instrukcja krok po kroku w naszym Poradniku.

Naturalny płyn do <br/> czyszczenia łazienki