Pasta do czyszczenia przypaleń w piekarniku

08.04.2021

Trudno o to, by w piekarniku oraz na blachach nie pojawiały się zabrudzenia. Resztki potraw czy ciast często pozostają wewnątrz urządzenia, osadzają się na ściankach czy szybie i są niezwykle trudne do usunięcia. Szor...

Trudno o to, by w piekarniku oraz na blachach nie pojawiały się zabrudzenia. Resztki potraw czy ciast często pozostają wewnątrz urządzenia, osadzają się na ściankach czy szybie i są niezwykle trudne do usunięcia. Szorowanie gąbkami, używanie płynu do naczyń przeważnie nie rozwiązuje problemu, a jeśli już to jest to czynność dość żmudna. Choć przypalenia, które pozostają wewnątrz urządzenia są trudne do usunięcia, nie oznacza to że nie mamy z nimi szans. A skoro w piekarniku przygotowujemy potrawy, to zdecydowanie warto sięgnąć po naturalne rozwiązania. Pasta do czyszczenia przypaleń w piekarniku wykonana własnoręcznie będzie bezpieczna dla nas i dla naszych dzieci, z którymi możemy ją wykonać.

Jakie korzyści płyną z wykonania własnego, naturalnego preparatu?

Jednym ze składników pasty do czyszczenia piekarnika jest soda oczyszczona. Jest to naturalny składnik, który nie jest szkodliwy dla naszego organizmu. Świetnie radzi sobie z różnymi zabrudzeniami, w tym z przypaleniami w piekarniku. Jego dodatkową zaletą jest to, że neutralizuje przykre zapachy i odświeża. Z korzystania ze środków czystości własnej produkcji płynie także korzyść dla środowiska. Rezygnując z gotowych środków, pakowanych w plastikowe pojemniki przykładamy się do dbania o środowisko wpisując się w kulturę „zero waste”. Nie generujemy śmieci, używamy tych samych pojemników, uzupełniając je o własnoręcznie wykonany preparat.

Pasta do czyszczenia przypaleń w piekarniku – składniki

  • 1 saszetka Sody Oczyszczonej Pomoc Domowa Natural,
  • 1 łyżeczka płynu do mycia naczyń,
  • ¼ szklanki wody.

W jaki sposób przygotować preparat?

Sodę, płyn do mycia naczyń oraz wodę mieszamy do momentu uzyskania papki. Tak przygotowany preparat nakładamy na przypalone miejsce i zostawiamy na ok. 15 minut. W kolejnym kroku szorujemy zabrudzone miejsce gąbką i przecieramy pozostałości mokrą ściereczką. Następnie wycieramy miejsce do sucha. Warto też pamiętać o tym, że im plama jest świeższa, tym łatwiej ją usunąć.

Czy Twoja mikrofalówka wymaga odświeżenia? W łatwy sposób możesz zrobić skuteczny środek czyszczący. Zajrzyj do naszego Poradnika.

Pasta do czyszczenia przypaleń w piekarniku