Odświeżacz powietrza
do lodówki

08.04.2021

W lodówce mieszają się różne zapachy. Ostatecznie przechowujemy w niej warzywa, owoce, mięso, przygotowane wcześniej potrawy, sery i innego rodzaju produkty. Jeśli przeszkadza nam taka mieszanka zapachów, warto umieśc...

W lodówce mieszają się różne zapachy. Ostatecznie przechowujemy w niej warzywa, owoce, mięso, przygotowane wcześniej potrawy, sery i innego rodzaju produkty. Jeśli przeszkadza nam taka mieszanka zapachów, warto umieścić wewnątrz urządzenia naturalny neutralizator, który z powodzeniem je zniweluje. Przygotuj własny odświeżacz powietrza do lodówki.

Naturalne produkty – same korzyści

Wydawałoby się, że przygotowanie własnego preparatu, środka czyszczącego, czy jak w tym przypadku swego rodzaju odświeżacza powietrza może stanowić spore wyzwanie. To mylne skojarzenie, które nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Przygotowanie własnych „detergentów” jest niezwykle proste i sprowadza się często do użycia zaledwie dwóch czy trzech naturalnych składników. W przypadku odświeżacza do lodówki najistotniejszych składnikiem będzie soda oczyszczona. To dzięki niej z powodzeniem zneutralizujemy przykre zapachy, które mieszają się wewnątrz lodówki. Soda jest produktem w pełni biodegradowalnym co oznacza, że jest też przyjazna środowisku, ale również jest bezpieczna dla nas.

Do wykonania odświeżacza powietrza w lodówce wystarczy nam jeden produkt 

  • ¼ saszetki Sody Oczyszczonej Pomoc Domowa Natural

Odświeżacz powietrza do lodówki – sposób użycia

Do miseczki wsypujemy ¼ saszetki z sodą oczyszczoną. Umieszczamy naczynie wewnątrz lodówki i tak pozostawiamy. Soda oczyszczona ma właściwości neutralizujące zapachy, dlatego świetnie sprawdzi się jako odświeżacz. Pamiętajmy jednak, by wymienić sodę po upłynięciu ok. jednego miesiąca.

Twoja lodówka potrzebuje porządnego czyszczenia? W naszym Poradniku znajdziesz kilka przydatnych wskazówek 😊

Odświeżacz powietrza <br/> do lodówki