Naturalny środek do czyszczenia lodówki

08.04.2021

Jak się okazuje, jednymi z najbardziej przyjaznych dla zarazków miejsc są lodówki. To w szufladach na warzywa i owoce, a także w miejscach, w których przechowujemy mięso najchętniej rozprzestrzeniają się zarazki. Taki...

Jak się okazuje, jednymi z najbardziej przyjaznych dla zarazków miejsc są lodówki. To w szufladach na warzywa i owoce, a także w miejscach, w których przechowujemy mięso najchętniej rozprzestrzeniają się zarazki. Takie produkty jak jogurt, śmietana czy różnego rodzaju sosy czasami rozleją się na półkę czy ścianki. Nie zawsze od razu wszystko ścieramy, a często też nawet tego nie zauważamy. Nie bez znaczenia pozostaje więc regularne czyszczenie wnętrza urządzenia. Możemy użyć gotowych preparatów, ale warto mieć pełną kontrolę nad składnikami, które posłużą nam do wyczyszczenia lodówki. Naturalne preparaty będą dla nas zdrowe i bezpieczne. Przygotuj własny naturalny środek do czyszczenia lodówki. To proste!

Naturalny środek do czyszczenia lodówki – korzyści

Mając wpływ na składniki, które złożą się na gotowy środek wiemy, że preparat będzie dla nas bezpieczny. Naturalne produkty, których użyjemy nie są alergogenne, będą więc bezpieczne także dla naszych dzieci.

Soda oczyszczona świetnie radzi sobie z wieloma rodzajami zabrudzeń, jest dla nas bezpieczna, neutralizuje przykre zapachy i odświeża. Szare mydło, które także wchodzi w skład środka do czyszczenia lodówek, ma właściwości antybakteryjne.

Naturalne preparaty są też w pełni biodegradowalne, co jest przyjazne środowisku. Co więcej eliminujemy potrzebę kupowania kolejnych plastikowych opakowań, co także przekłada się na dbałość o najbliższe otoczenie. Zmniejszamy generowanie plastikowych odpadów, które trafiają na wysypiska.

Co potrzebujemy do wykonania środka do czyszczenia lodówek?

  • ¼ saszetki Sody Oczyszczonej Pomoc Domowa Natural,
  • ¼ saszetki Mydła Szarego Pomoc Domowa Natural,
  • 500ml wody.

Jak wykonać preparat?

Cała procedura sprowadza się do wymieszania składników do momentu ich rozpuszczenia. Po dokładnym wymieszaniu środka użyjmy ściereczki, którą zamoczymy w preparacie, by przetrzeć wnętrze lodówki. Jeśli wewnątrz natkniemy się na bardziej uporczywe zabrudzenia warto posypać je sodą oczyszczoną i odczekać parę minut. Zabrudzenia zostaną zmiękczone i z łatwością je usuniemy.

Naturalny środek do czyszczenia lodówki