Naturalny płyn do
prania w Twoim domu

01.04.2021

W koszu do prania zawsze znajdzie się coś, co wymaga uprania. Żeby pranie było skuteczne używamy środków chemicznych, które są dostępne w sklepie. Płyn lub proszek do prania, płyn do płukania, środki do białych i kolo...

W koszu do prania zawsze znajdzie się coś, co wymaga uprania. Żeby pranie było skuteczne używamy środków chemicznych, które są dostępne w sklepie. Płyn lub proszek do prania, płyn do płukania, środki do białych i kolorowych tkanin. Wszystko w dużych plastikowych butelkach, lub plastikowych opakowaniach. Coraz większa świadomość tego, jak plastik degraduje środowisko, pcha nas do szukania alternatywnych, przyjaznych środowisku rozwiązań. Dlatego już teraz przygotuj własny, naturalny płyn do prania, który będziesz mógł trzymać w Twoim domu w jednej i tej samej butelce.

Wiesz co robisz – jakie korzyści płyną z wykonania własnego detergentu?

Środki gospodarstwa domowego wykonane własnoręcznie są niezwykle bezpieczne, ponieważ komponenty są naturalnymi składnikami. Szare mydło, soda kalcynowana i woda wystarczą, by zrobić we własnym domu swój płyn do prania. Ponadto, są to produkty zdrowe, nie wywołujące alergii, bezpieczne dla nas i naszych dzieci. Co więcej, wykonując własnoręcznie płyn do prania przykładamy się do ochrony środowiska. Nie generujemy kolejnych, pustych plastikowych butelek, które wyrzucane są na wysypisko śmieci.

Jakie składniki są niezbędne do wykonania własnego, naturalnego płynu do prania?

  • 1 saszetka Mydła Szarego Pomoc Domowa Natural,
  • 1 saszetka Sody Kalcynowanej Pomoc Domowa Natural,
  • 7,5 L wody.

W jaki sposób wykonać naturalny płyn do prania w warunkach domowych?

Wystarczy wsypać szare mydło w proszku do jednego litra wrzącej wody. Następnie trzeba mieszać składniki do momentu całkowitego rozpuszczenia. Do osobnego pojemnika wsypujemy sodę kalcynowaną i zalewamy ją jednym litrem wody. Rozpuszczoną sodę wlewamy teraz do mydła i gotujemy całość na małym ogniu przez ok. 15 minut, cały czas mieszając. Później, należy wlać 5,5 litra wody i pozostawić całość do wystudzenia. Wystarczy jedna szklanka własnego płynu na jedno pranie. Pamiętajmy o tym, by szczelnie zamykać pojemnik z przygotowanym płynem. I gotowe. Naturalny płyn do prania już jest w Twoim domu!

A może wolisz używać proszku do prania? Zrób go sam! Kliknij tutaj.

Naturalny płyn do  <br/> prania w Twoim domu