Naturalny odplamiacz
do dywanów

18.05.2021

Scenariuszy, w których uda się nam zaplamić dywan jest bardzo wiele. Plamy z soku, kawy, herbaty, zabrudzenia tłuszczem, sosem, jogurtem. Niemałą rolę w plamieniu dywanów odgrywają nasze najmłodsze pociechy.

Scenariuszy, w których uda się nam zaplamić dywan jest bardzo wiele. Plamy z soku, kawy, herbaty, zabrudzenia tłuszczem, sosem, jogurtem. Niemałą rolę w plamieniu dywanów odgrywają nasze najmłodsze pociechy. Potrafią skraść szminkę i pomalować nią materiał, uznać że dywan to duża kartka papieru, którą można ozdobić flamastrami. Niewiele trzeba by na dywanie pojawiła się taka czy inna plama. Wówczas zabieramy się za odplamianie. Środków jest wiele, ale te najlepsze będą wykonane przez nas samych. Wystarczy kilka składników, by stworzyć skuteczny i bezpieczny dla wszystkich domowników odplamiacz do dywanów.

Co zyskujemy korzystając z naturalnego odplamiacza do dywanów?

Taki preparat będzie świetnym kompanem w utrzymaniu czystości dywanu. Dlaczego? Jak już wiemy, taki produkt jest naturalny. Co oznacza, że będzie bezpieczny zarówno dla nas, dla naszych dzieci, jak i najbliższego otoczenia. Biodegradowalne składniki, takie jak soda oczyszczona oraz ocet gospodarczy charakteryzują się wysoką efektywnością w usuwaniu różnego rodzaju zabrudzeń, na różnego rodzaju powierzchniach, w tym dywanów. Soda jest nieszkodliwa na naszego organizmu, neutralizuje przykre zapachy i odświeża. Natomiast ocet będzie odpowiedzialny za perfekcyjne czyszczenie, odtłuszczanie, a także niwelowanie niepożądanych zapachów.

Jakie składniki składają się na naturalny odplamiacz do dywanów?

  • ¼ saszetki Sody Oczyszczonej Pomoc Domowa Natural,
  • 200 ml Octu Gospodarczego 14% Pomoc Domowa Natural,
  • 200 ml ciepłej wody.

W jaki sposób przygotować i jak używać odplamiacz?

Sodę, ocet oraz wodę należy wlać do butelki z atomizerem. Następnie wstrząsamy butelką tak, by wszystkie składniki dokładnie się wymieszały. Cały proces przygotowania odplamiacza na tym się kończy. Możemy już go używać. Później wystarczy spryskać preparatem plamę i pozostawić na ok. 15 minut. Po upływie czasu wystarczy przetrzeć spryskane miejsce wilgotną ściereczką.

Więcej porad i przepisów na naturalne środki czystości znajdziesz w Poradniku.

Naturalny odplamiacz <br/> do dywanów