Naturalne usuwanie
kamienia z czajnika

12.11.2020

Zwyczajny, będący na wyposażeniu większości domów, kwasek cytrynowy to doskonały środek, dzięki któremu skutecznie pozbędziemy się kamienia z czajnika.

Niezależnie od tego jaki mamy czajnik, czy jest on elektryczny czy tradycyjny, nie unikniemy osadzania się w nim kamienia. To normalne zjawisko, które nie tylko jest nieestetyczne, ale może też zakłócić delektowanie się pełnym smakiem herbaty czy kawy. Przyczyną takiego obrotu rzeczy jest przede wszystkim twarda woda, która dostarczana jest do większości polskich domów. Osad można jednak w prosty i naturalny sposób usunąć przy użyciu bezpiecznego i zdrowego sposobu. Poniżej recepta na usuwanie kamienia z czajnika – krok po kroku.

Usuwanie kamienia z czajnika – przyda się kwasek cytrynowy

Zwyczajny, będący na wyposażeniu większości domów, kwasek cytrynowy to doskonały środek, dzięki któremu skutecznie pozbędziemy się kamienia z czajnika. Kwasek jest środkiem bardzo łagodnym, ale bezwzględnym dla kamienia, charakteryzuje się także tym, że usuwa nieprzyjemne zapachy.

Co ciekawe zastosowanie kwasku cytrynowego jest dość szerokie. Z jego pomocą nie tylko pozbędziemy się kamienia z czajnika, ale także z innych urządzeń AGD. Przyda się także przy usuwaniu grubszych warstw kamienia z armatury i ceramiki. Z jego pomocą udrożnimy rury, a także skutecznie wypłuczemy tkaniny. Posłuży także do nabłyszczania sztućców czy szklanek. Usuwa też zacieki i przebarwienia na zlewach i umywalkach.

Co potrzebujemy do odkamienienia czajnika?

W zupełności wystarczą kwasek cytrynowy i woda. Do czajnika wlejmy pół litra wody i wsypmy pół saszetki kwasku cytrynowego. Teraz wystarczy zagotować wodę z kwaskiem, a po zagotowaniu pozostawić roztwór na 15 minut. Po upływie czasu wylewamy płyn i przegotowujemy świeżą wodę co najmniej 2 lub 3 razy. Usuwanie kamienia z czajnika nigdy nie było tak proste!

Czy twoja mikrofalówka też czeka na czyszczenie? Podpowiadamy, jak szybko stworzyć swój środek czyszczący 😊

Naturalne usuwanie <br/>kamienia z czajnika