Naturalne czyszczenie mikrofalówek

01.04.2021

Mikrofalówka to w wielu domach jeden z najczęściej używanych sprzętów AGD. Korzystamy z niej jeśli chcemy coś podgrzać, rozmrozić, czy nawet szybko przygotować prostą potrawę. Nie bez znaczenia pozostaje więc utrzyman...

Mikrofalówka to w wielu domach jeden z najczęściej używanych sprzętów AGD. Korzystamy z niej jeśli chcemy coś podgrzać, rozmrozić, czy nawet szybko przygotować prostą potrawę. Nie bez znaczenia pozostaje więc utrzymanie tego sprzętu w należytej czystości. Kwestia jest o tyle istotna i delikatna, że powinniśmy w tym celu używać bezpiecznych dla naszego zdrowia środków. Ostatecznie do wnętrza mikrofalówki zawsze trafiają produkty, które potem spożywamy. Najlepszym sposobem będzie więc skorzystanie domowych rozwiązań, a co za tym idzie – naturalne czyszczenie mikrofalówek.

Jaka jest korzyść z czyszczenia mikrofalówek naturalnymi metodami?

Jedną z największych korzyści stosowania naturalnych środków jest pewność, że są one bezpieczne dla naszego zdrowia. Do stworzenia preparatu, który umożliwi naturalne czyszczenie mikrofalówek, który efektywnie usunie zarówno zabrudzenia jak i przykry zapach, który może pozostać po przygotowywanym posiłku, wystarczy zaledwie kwasek cytrynowy oraz woda. To właśnie kwasek cytrynowy odpowiedzialny będzie za rozpuszczenie tłuszczu oraz resztek jedzenia.

Przygotowując własne preparaty do czyszczenia mamy 100% wpływ na skład. Chronimy w ten sposób nasze dzieci przed alergiami, świadomie nie używając chemicznych środków, które mogą być chorobotwórcze.

Jakie produkty wystarczą, by naturalnie wyczyścić mikrofalówkę?

  • 1 łyżka Kwasku Cytrynowego Pomoc Domowa Natural,
  • 200 ml wody.

Naturalne czyszczenie – w jaki sposób przygotować preparat do mycia mikrofalówki?

Przygotowanie płynu, który umożliwi naturalne czyszczenie wnętrza mikrofalówek jest wyjątkowo proste. Ogranicza się do użycia dwóch produktów. Do miseczki należy wlać wodę, w której rozpuszczamy kwasek cytrynowy. Miseczkę z tak przygotowanym płynem wstawiamy do mikrofalówki na 3 minuty. To wystarczy, by wszelkie zabrudzenia we wnętrzu urządzenia rozmiękły. Następnie przecieramy wnętrze ściereczką, by łatwo pozbyć się wszelkich zabrudzeń.

A może Twój czajnik też potrzebuje odświeżenia? Garść porad, w jaki sposób usunąć kamień znajdziesz tutaj.

Naturalne czyszczenie mikrofalówek