Naturalne czyszczenie
desek do krojenia

08.04.2021

Chleb, mięso, ser, warzywa i wiele innych produktów spożywczych trafia ostatecznie na deskę do krojenia. To na niej pozostają resztki, które nie jest wcale tak łatwo usunąć. Nie zawsze też możemy umyć deskę w zmywarce...

Chleb, mięso, ser, warzywa i wiele innych produktów spożywczych trafia ostatecznie na deskę do krojenia. To na niej pozostają resztki, które nie jest wcale tak łatwo usunąć. Nie zawsze też możemy umyć deskę w zmywarce, tym bardziej jeśli jest ona wykonana z drewna. By być pewnym skutecznego wyczyszczenia tej powierzchni warto skorzystać ze sprawdzonych i pewnych rozwiązań. Jednym z nich jest skorzystanie z naturalnych składników, które nie tylko w pełni wyczyszczą deskę z resztek jedzenia, ale także zneutralizują przykre zapachy.

Jaką zyskujemy korzyść używając naturalnych składników?

Głównym składnikiem, który pomoże nam efektywnie i bezpiecznie dla naszego zdrowia wyczyścić deskę do krojenia, jest soda oczyszczona. To produkt, który jest zupełnie nieszkodliwy dla naszego organizmu, neutralizuje przykre zapachy, odświeża i jest w pełni biodegradowalny, co oznacza, że jest przyjazny środowisku. Decydując się zatem na sodę oczyszczoną, świadomie rezygnując z produktów chemicznych, dbamy zarówno o siebie, jak i o środowisko. Eliminujemy też potrzebę kupowania gotowych produktów w sklepie, co przekłada się na mniejsze generowanie plastikowych odpadów.

Naturalne czyszczenie desek do krojenia – jakich składników potrzebujesz?

  • 1/2 saszetki Sody Oczyszczonej Pomoc Domowa Natural,
  • 1 łyżka soli,
  • ½ cytryny.

Jak skutecznie wyczyścić deskę do krojenia naturalnym sposobem?

Naturalne czyszczenie desek do krojenia rozpocznijmy od przygotowania naturalnego preparatu. W tym celu należy wymieszać sodę oczyszczoną z solą. Następnie posypujemy tak przygotowanym środkiem deskę do krojenia. W kolejnym kroku przetrzyjmy dokładnie deskę połówką cytryny. Róbmy to tak, by wycisnąć z cytryny jak najwięcej soku. Po wykonaniu tych czynności spłukujemy deskę wodą i wycieramy jej powierzchnię wodą.

Czy wiesz, do czego jeszcze możesz użyć Sody Oczyszczonej? Sprawdź tutaj!

Naturalne czyszczenie </br> desek do krojenia