Delikatny
proszek do prania

12.11.2020

Coraz chętniej wcielamy w życie kulturę „zero waste”. Sortowanie plastików jest trendy, ale jeszcze bardziej trendy będzie wyeliminowanie ich z kosza na śmieci.

Coraz chętniej wcielamy w życie kulturę „zero waste”. Sortowanie plastików jest trendy, ale jeszcze bardziej trendy będzie wyeliminowanie ich z kosza na śmieci. Nie musimy kupować plastikowych butelek z płynem do prania, nie ma potrzeby gromadzenia pojemników z tworzywa sztucznego z proszkiem do kolorowych czy białych tkanin. Możemy zrobić swój własny delikatny proszek do prania.

Produkujmy środki chemiczne w domu

Korzystajmy z naturalnych składników, używajmy jednego pojemnika, wyprodukujmy swój własny, proszek do prania. Nie tylko zredukujemy ilość generowanych śmieci, ale taki proszek, wykonany z naturalnych składników będzie korzystniejszy dla zdrowia, środowiska oraz dla domowego budżetu. Mając wpływ na skład proszku eliminujemy też ryzyko pojawienia się alergii.

Zrób własny delikatny proszek do prania

Jakie składniki są potrzebne do wyprodukowania ekologicznego, naturalnego i delikatnego proszku do prania?

  • 2 saszetki Mydła Szarego Gospodarczego,
  • 2 saszetki Sody Oczyszczonej Gospodarczej,
  • 1/2 saszetki Kwasku Cytrynowego Gospodarczego,
  • 1 saszetka Sody Kalcynowanej Gospodarczej,
  • 15 kropli Olejku Eterycznego Lawendowego.

Mając wszystkie składniki wystarczy przesypać zawartość saszetek do pojemnika i dokładnie je ze sobą wymieszać razem z lawendowym olejkiem. Na jedno pranie wystarczy zużyć jedną łyżkę stołową mieszanki.

Proszek do prania możesz wykonać wspólnie z dzieckiem, które w formie zabawy pozna wartość tworzenia własnych produktów. W trakcie łączenia szarego mydła z kwaskiem cytrynowym mamy szansę na to, by opowiedzieć o zagrożeniach płynących z nadmiernego generowania plastiku. O tym, że najbliższe otoczenie jest dla nas bardzo ważne i trzeba o nie dbać.

A może wolisz używać płynu do prania? świetny, sprawdzony przepis znajdziesz tutaj.

Delikatny <br/>proszek do prania