6 naturalnych składników
– mnóstwo zastosowań

08.02.2021

Miło nam poinformować, że do marki Pomoc Domowa wprowadziliśmy linię "Natural".

Miło nam poinformować, że do marki Pomoc Domowa wprowadziliśmy linię „Natural”, która została stworzona po to, aby w łatwy sposób móc zamienić standardowe środki czystości na produkty naturalne, bardziej przyjazne środowisku.

Mamy możliwość korzystania ze sprawdzonych, niedrogich i przyjaznych środowisku składników. Wystarczy kilka produktów z linii Dragon Pomoc Domowa Natural, by we własnym zakresie, samodzielnie wyposażyć się w całą gamę produktów pomagających nam utrzymać czystość w domu – od naturalnych proszków do prania, po preparaty do udrożniania rur.

Niepozorne, proste składniki, które bardzo często przechowujemy w kuchennych szafkach mogą zdziałać cuda, jeśli zostaną ze sobą połączone w odpowiednich proporcjach i kombinacjach. Takie produkty jak soda oczyszczona, soda kalcynowana, kwasek cytrynowy, mydło w proszku, ocet 14%, olejek eteryczny to naturalne propozycje, z których możemy stworzyć gotowe środki czystości.

Korzyści dla domu, korzyści dla środowiska

Samodzielne komponowanie produktów gospodarstwa domowego jest znacznie bardziej korzystne dla zdrowia. Dlaczego? Mając wpływ na skład, możemy stworzyć preparaty, które nie będą miały właściwości alergennych. Tworząc własne środki czystości, chronimy więc nie tylko środowisko, ale siebie oraz dzieci, świadomie używając takich składników, które nie uczulają.

Warto też mieć na uwadze fakt, że tworzenie własnych środków to ciekawy sposób na edukację poprzez zabawę. Dzieci uwielbiają przesypywać, wlewać, odmierzać, specjalna zachęta będzie więc zbędna. Wspólne komponowanie z dziećmi np. tabletek do zmywarki z sody kalcynowanej, kwasku cytrynowego, soli i wody to szansa na wytłumaczenie zasad działania tych produktów, ich właściwości i znaczenia dla środowiska. Pamiętajmy, że większość składników jest biodegradowalna, przyjazna środowisku. Nie generujemy też zbędnego i nadmiernego wyrzucania plastików.

Z pożytkiem dla domowego budżetu

Koszt samodzielnie wytworzonych środków czystości jest też znacznie mniej odczuwalny dla domowego budżetu. Przemysłowy proszek do prania może kosztować ok. 30 zł. W tej cenie otrzymamy produkt, który wystarcza na ok. 40 prań. Wersja DIY (ang. do it yourself) to koszt zaledwie 12 zł, a ilość prań będzie ta sama. Analogiczna kalkulacja będzie miała zastosowanie również w przypadku innego rodzaju środka czystości.

Proste przepisy, odważone ilości składników

Wyprodukowanie we własnym zakresie proszku do prania, tabletek do zmywarki czy toalet, preparatu do odkamieniania armatury itd. jest niezwykle proste. Tym bardziej, że produkty z linii Pomoc Domowa Natural są idealnie odmierzone. W saszetkach mamy dokładnie tyle, ile jest potrzebne do przygotowania danego naturalnego środka czyszczącego. Wygodnie, szybko i prosto.

To co możemy róbmy sami i nie marnujmy. Z produktami Pomoc Domowa Natural uda się stworzyć wszelkie środki czystości, które pomogą nam utrzymać czystość w domu. Naturalne składniki, odmierzone ilości, niski koszt oraz przyjazność środowisku stoją po stronie zalet i są argumentami, które przekonują do korzystania z bezpiecznych rozwiązań.